Яблучний штрудель у "Blues&Jazz"

Фемінізм фемінізмом, а кожна жінка хоче вийти заміж. Українки знають, що треба пройти тестування борщем, а у Відні свого часу нареченою могли знехтувати, якщо її конкурентка краще готувала штрудель. Нині кожна друга господиня може похвалитися власним рецептом, адже варіантів випікання більше сотні, треба лише вгадати із начинкою. Традиційна, яблучна начинка – класика рулету із листкового тіста. Другий за рейтингом у Європі – вишневий штрудель, проте можна поекспериментувати із горіхами, бананами, лісовими ягодами, шоколадом, а також створитисвій шедевр із несолодкою начинкою.

Для ідеального штруделя обирають борошно із високим вмістом клейковини. Його простіше розтягнути в тонкий пласт, що дозволяє виробу швидко доходити готовності в духовці. Віденський штрудель передбачає обсмаження шматочків яблук в маслі, а втім, часто використовують сирі яблука. Доки штрудель випікається, його змащують маслом раз по разу, дбаючи, щоби виріб був міцним та не видався сухим.

Чому улюблений десерт отримав таку назву? Імовірно, німецьке слово «вихор» акцентує на техніці закручування рулету, у який викладають начинку. Існує версія візантійського походження випічки, проте найбільшої слави штрудель зазнав під час правління династії Габсбургів. Як відомо, улюблені страви королів швидко популяризуються у країнах, де вони правлять.

Демократичні суспільства формують іншу вертикаль: улюблена страва мільйонів просувається сторінками меню кав’ярень та ресторанів. В меню «Blues&Jazz» він завжди є – і незмінно прекрасний. Подають із кулькою морозива, що поволі тане на теплому тісті і подовжує ніжний смак яблучної начинки.