Гусяча ніжка - шеф рекомендує!

Єлизавета I мала відмінний апетит, що й не дивно: мисливство на лисиць, прогулянки верхом двічі на тиждень, тривалі піші походи парками Хемптонкорта і танці – усе це сприяло поживним сніданкам та грандіозним обідам з кількох страв. Смакуючи гуску у Різдво 1588-го року, Єлизавета дізналась про перемогу над армією іспанського короля Філіпа II. Таким чином, святкова вечеря отримала для королеви смак перемоги, і була названа головною стравою різдвяного столу.

З того часу, смажене гусяче м'ясо стало однією з найбільш популярних страв Європи – обов’язкове до свят і таке бажане для насичених буднів. У Німеччині гуску готують з тушкованою капустою та картопляними кнедлями, а щедра на вигадки Франція подарувала нам рецепт гусячої ніжки Конфі – фірмової страви ресторану «Blues&Jazz».

Технологія Конфі – це свого роду техніка консервування м’яса. Підготовлені продукти завантажують у жир і тримають при температурі менше ста градусів. За схожою технологією готували фрукти, утримуючи їх у цукрі або цукровому сиропі, звідки і походить славнозвісний «конфітюр» та російське слово «конфета».

XIX століття стало початком нового витку розвитку Конфі. Початково, у Франції консервували свинину у власному соку, а згодом почали відкормлювати гусок. Так виникла фуа-гра.

Ніжка, приготовлена таким способом, має соковитий та солонуватий смак, що покращується упродовж перших місяців зберігання м’яса. Ключовими у процесі приготування є вибір температури, час та спосіб підігріву, а також правильний посуд.

Тепер для швидкого приготування страв Конфі використовують не лише гусячий жир, а і рослинні олії, в тому числі оливкову.

На початку 1980-х років у Нью-Йорку спробувати гусячу ніжку Конфі звичайному гостю закладу було нелегко. Ресторатори пропонували відвідувачам грудку, а такі смачні гусячі ніжки залишали собі. Для наших гостей доступно усе найкраще – гусяча ніжка конфі під ягідним соусом з яблуками в оновленому літньому меню. Прекрасно смакуватиме із келихом червоного вина.