Равіолі...

Мореплавцям приписують багато винаходів та відкриттів, але забувають про гастрономічне. Що й не дивно – не всі рецепти записувалися, а багато що відновлювалося за описами подорожуючих. Наприклад, у Китаї Марко Поло пригостили хунтун. Італійські кухарі проробили схожу за описом страву і отримали равіолі – один з різновидів пасти. Тепер за першість її створення можна і поборотися – страва набула неабиякої популярності. Але варто відзначити, що равіолі – це цілком у стилі італійських кулінарів. Правильне тісто, яке пасує лише до певного виду пасти, акуратна форма, ароматна начинка і соус. Правильні равіолі не заморожують, впевнені фахівці. Весь букет смаку розкривається при варінні щойно зліплених виробів – круглих, трикутних чи квадратних, з тонкого та дуже делікатного тіста.

Соус обирають до начинки, яка може бути як овочева, так і м’ясна. Дуже традиційно – це рікота зі шпинатом. У нашому ресторані ми готуємо равіолі з червоною рибою.

Соуси можуть бути вершковими, з травами та томатами, а можуть бути солодкими, в тому числі шоколадними. Солодкі равіолі визнано найбільш калорійними. Все ж, найбільша користь, на думку дієтологів, від виробів з сиром, рибою чи м’ясом, які насичують організм кальцієм та білком. З обережністю радять поставитися до гострих соусів, якими часто доповнюють овочеві равіолі. Втім, саме овочеві – найбільш дієтичні і дозволити їх собі можуть люди, які контролюють вагу.