Випускні народів світу

Немає для ресторанів нічого більш перманентного, ніж випускні вечори. Закінчується один – і починається підготовка до іншого. Це, з одного боку, про те, що ми у цій справі фахівці, а з іншого – про те, наскільки ми емоційно насичені, наповнені і щоразу на початках тривожні (щоб усе минуло ідеально), а потім направду заряджені позитивом і думками про те, що ми почасти випустили їх у світ.

За ті роки, що ми проводимо випускні у нас було різне. Сухий закон і батьківські підзаконні акти про «тільки вино» або «лише трошки», випускники-трікстери з їх неймовірними жартами та витівками, формальні і неформальні вечірки, несподівані коригування планів і дат. З точки зору багаторічного досвіду, не можна бути готовим до усього. Але можна завжди бути «в темі», тому для себе ми вирішили розібратися, які бувають формати випускних у різних країнах світу. Імовірно, якась мода рано чи пізно дістанеться і нас.

У США, наприклад, випускна вечірка – вечір пар, все насправді як у фільмах. Завдання року – знайти собі пару до випускного, а програма-максимум – отримати статус короля та королеви вечора.

Випускники у Німеччині вигадують гімн та емблему і роблять масові стрибки у нематеріальне. Саджають дерева або квіти, залишають школі про себе пам'ять.

Австралійці, на відміну від американців, можуть приїжджати на вечірку і без пари, але обов’язково на цікавому авто – дороговартісному або оригінальному. Можна і на тракторі.

Хто рано починає вечірку, той швед. Тут усе доволі мило і по-дитячому – білі шапочки, на яких можна писати привітання, подарунки від батьків, вантажівка, у якій всі сидять і визирають до міщан.

Китайці не такі чемні. Щоб позбутися спогадів про ненависну школу, випускники викидають з вікон ручки і зошити, підручники та щоденники – одним словом усе, що цієї школи стосувалося.

Найкращий подарунок отримує французький випускник – сто днів канікул перед випускним екзаменом.

Ну а найдовший випускний у норвежців. Упродовж 17 днів випускники носять різнокольорові комбінезони, щоб сповістити усіх про те, що навчанню і школі фінал. Колір одягу символізує майбутню професію випускника.